Po Lietuvą: Anykščiai

Anykščiuose lankiausi nesuskaičiuojamą galybę kartų ir dar grįšiu, nes ten kiekvieną sykį atsiranda ką pamatyti.

REKOMENDUOJU APLANKYTI:

Lajų taką

Turbūt jau spėjai jame pabuvoti? Rekomenduoju į jį sugrįžti ir pasivaikščioti skirtingu metų laiku – juk gamta kaskart vis kitaip graži.

Priminsiu, jei pamiršai arba dar čia nebuvai, kad kompleksas, kurį sudaro informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas (aukštis – 34 m), buvo atidarytas 2015 metais. Tai pirmasis takas Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Takas tęsiasi 300 m ir pakyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje yra apžvalgos bokštas, iš kurio galima apžiūrėti garsųjį Anykščių šilelį ar suskaičiuoti Šventosios upės vingius. Man šis bokštas ir vaizdas nuo jo yra patys gražiausi visoje Lietuvoje.

Kiek trunka: Medžių lajų taką pereiti galima savarankiškai kiek ilgiau nei per valandą. Keliaujant Medžių lajų taku ieškok ištraukų iš „Anykščių šilelio“.

Jei nori sužinoti įdomių faktų apie mišką ar legendų apie Puntuką, galima taku keliauti su gidu pažintinėje programoje „Miškas kitaip“.

Pažintinės programos trukmė 1–1,5 val.

Telefonas +370 684 53 736

Kaina: 4 eur, mokiniui, studentui, pensininkui – 3 eur.

Adresas: Dvaronys, Anykščių r.

Puntuko akmenį

Tai antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, kuris randasi netoli Lajų tako.
Puntukas sveria apie 265 tonas, yra 7,54 m ilgio, 7,34 m pločio ir 5,7 m aukščio (iš jų – 1,5 m po žeme). Pasak, archeologų, riedulį paliko Skandinavijos kalnų ledynai, slinkę čia prieš 20-14 tūkstančių metų. Bet įdomesnės atsiradimo versijos galima išgirsti legendose: velnias nešęs akmenį bažnyčiai nugriauti, o pragydus gaidžiams, jį pametęs. Kitas mitas: akmuo pavadintas lietuvių karžygio Puntuko vardu, ant kurio šis buvo sudegintas, nes norėjęs pagrobti šventąją ugnį saugojusią vaidilutę.
Puntuko akmenyje iškalti Lituanicos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai lietuvių tautai.

Kiek trunka: savarankiškai susipažinti su Puntuku galima per 10-15 min.

Adresas: Dvaronys, Anykščių r.

Anykščių šilelį

Šilelis prasideda nuo pietinių Anykščių miesto ribų ir tęsiasi abipus Šventosios beveik 9-10 km Kurklių miestelio link. Čia įrengtas Šventosios pažintinis takas. Šilelyje yra Šlavės atodanga ir vienas didžiausių Lietuvoje gėlo vandens šaltinių „Karalienės liūnas“. 

Kiek trunka: priklauso nuo tavęs. Galima pusę dienos kiekvieną medelį ar augalėlį apžiūrinėti.

Adresas: Dvaronys, Anykščių r.

Anykščių miestą

Ir jame esančią Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią.

Užlipki į bokštą, nuo kurio atsiveria miesto panorama.

Kiek trunka: 0,5 val.

Adresas: Vilniaus g. 8, Anykščiai

Anykščių menų inkubatorių

Jis įsikūręs buvusioje mokykloje, kurioje kadaise dirbo Antanas Vienuolis – Žukauskas. Inkubatoriuje veikia parodų erdvė, vyksta įvairūs mokymai, renginiai, vykdomos edukacinės programos (kvapų terapija, lūpų balzamo gaminimas, amato demonstravimas, tapyba ant šilko).  Inkubatoriuje reziduoja grafikos dizaineriai, fotografai, natūralios kosmetikos gamintojos, amatininkai, taikomosios tekstilės dizaineriai, stiklo bei keramikos dizainerė. Galima apsilankyti rezidentų dirbtuvėse bei įsigyti jų sukurtų gaminių.   


„Cosmos“ paukščių taką

Jis yra menų inkubatoriuje.

Kiek trunka: pabūti „Cosmos“ kambaryje trunka apie 10 min.

Darbo laikas: darbo ir švenčių dienomis 10:00 – 20:00 val.

Kaina: suaugusiems – 2 eur; vaikams iki 12 metų – 1 eur.

Adresas: J. Biliūno g. 53, Anykščiai.

Telefonas: +370 381 20 190, +370 652 44 555

Bijeikių apžvalgos bokštą

Šalia Bijeikių piliakalnio pastatytas 15 m. bokštas su apžvalgos aikštele, nuo kurios atsiveria  Rubikių ežero ir apylinkių panorama. Dėl to apžvalgos bokštas taip pat dar vadinamas Rubikių apžvalgos bokštu. Kaip pavadinsi – taip nepagadinsi 🙂 .

Kiek trunka: užlipti ir pasigrožėti apylinkėmis galima per pusvalandį ir trumpiau.

Adresas: Bijeikiai, Anykščių r.

Burbiškio dvarą

Tik nesupainiok šio dvaro su Burbiškio dvaru Radviliškio rajone, kur vyksta kasmetinės tulpių žydėjimo šventės, ir su kitu dvaru Burbiškiuose, Raseinių rajone.

Šis yra  Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių. Tai XIX a. architektūros paminklas, priklausantis neoklasicizmo epochai. Burbiškio dvaro rūmai, 1853 metais pastatyti Lietuvos – Lenkijos didikų Venclovavičių giminės. Burbiškio dvaro ansamblis restauruotas ir atkurti  autentiškos detalės, ypatinga interjero puošmena – autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis. Dvare galima nakvoti, yra restoranas, vyksta koncertai, seminarai, parodos, gali užsukti į cigarų kambarį. Išgirsti daugiau apie dvaro istoriją galima dalyvaujant ekskursijoje.

Ekskursijos kaina: 5 eur. Reikalinga išankstinė rezervacija.

Telefonas: +370 381 49 255

Ekskursijų laikas: III-VII 13 val., 15 val., 17 val.

Adresas: Parko g. 1B, Burbiškio kaimas, Anykščių r.

Kalitos kalno rogučių trasą

Tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje. Rogutės veikia visus metus. 500 metrų ilgio trasa, kurioje yra 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa. Tikrai nėra baisu, galima leistis su vaikais.

Kiek trunka: priklausomai, kiek kartų leisiesi.

Kaina: 1 nusileidimas: suaugusiems 2 eur, vaikams (nuo 8 iki 13 m) – 1,5 eur . Grupėms virš 18 asmenų perkantiems bilietą organizuotai kainos yra mažesnės.

Darbo laikas: I-V10:00 – 18:00 val., VI-VII10:00 – 19:00 val.

Adresas: Kalno g. 25, Anykščiai

Telefonas: +370 381 78 144

KUR PAVALGYTI

Kavinė „Nykščio namai“

Buvo skanu ir pigu. Tik interjeras prašosi atnaujinimo.

Adresas: Liudiškių g. 18, Anykščiai

Telefonas: +370 381 58 520, +370 381 58 520

NAKVYNĖ

Kempingas „Po žvaigždėm“

Labai jaukus kempingas prie Šventosios upės. Galima apsistoti su kemperiais ir palapinėmis.

Adresas: Tako g. 2, Anykščiai

Telefonas: +370 614 33 826, +370 614 33 826

KĄ PLANUOJU APLANKYTI KITĄ KARTĄ:

Basų kojų taką:

Tako ilgis 1 km 200 metrų. Turėtų būti įdomu praeiti, nes nesu niekda išbandžiusi tokios pramogos. Tik vaikystėje – kai visada lakstydavau basų kojų takais 🙂 .

Darbo laikas: Kasdien 09:00 – 20:00

Kaina: 2 – 4 eur. 

Adresas: Puntuko kaimas, Anykščių r.

Telefonas: +370 650 17 803

Siauruko muziejų

O labiausiai norėčiau pravažiuoti siauruoju geležinkeliu su traukinuku. Žinau, kad vyksta tokie važiavimai, bet mes vis nepataikome su laiku.

Adresas: Vilties g. 2, Anykščiai (geležinkelio stotis)

Telefonas: +370 381 58 015, +370 612 81 067

Pintinių sodelį:

Tai 20 amžiaus pradžios sodyboje įsikūręs „Pintinių“ muziejus. Labai noriu sudalyvauti edukacinėje veikloje „Nupyniau pynimą“, kurio metu susipažinus su pynimo matu galima nusipinti sau krepšelį.  

Telefonas: +370 616 00 451

O kur dar kitos Anykščių vietos: Laimės žiburys (mes lipome į jį nešdamiesi dviračius, tai treniruotė buvo gera), Arklio muziejus, labirintų parkas ir t.t. Važiuoti ir važiuoti čia reikia.

Pasidalink:

Susiję įrašai

Po Lietuvą: Rusnės bei Minijos apylinkių panorama nuo Uostadvario švyturio

Po truputį lipu betoniniais laiptais aukštyn. Nors jų nedaug – tik 48 – sukdamiesi spirale jie susuka galvą ir man. Todėl stabteliu pusei minutės

Po Lietuvą: netikėtai miškuose atrasta Nidos sklandymo mokykla

Ankstyvas rytas. Lėtai, koja už kojos vaikštau vingiuotu miško takeliu. Laibos pajūrio pušys stiebiasi į dangų. Ir aš išsitiesiu, galvą

Po Lietuvą: egzotika Šventojoje

Išsiilgę egzotikos, trenkėmės į Kubą, Serbiją, Vietnamą bei kitus tolimus kraštus. Bet, pasirodo, tikroji egzotika buvo daug arčiau, nei manėme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *