Po Lietuvą: Biržai

Šiltuoju metų laiku man nereikia tolimo užsienio, nes – smagu keliauti po Lietuvą arba po kaimynines šalis. Kiek naujo-seno galima atrasti, pamatyti, aplankyti! Visais surastais perliukais pasidalinsiu ir su tavimi bloge. 

Šiandien – apie pirmą kartą Biržuose. Į juos važiavau tik dėl levandų ūkio, bet suradau kai ką daugiau nei vien tik levandas. Rekomenduoju paskirti savaitgalį šiam kraštui, nes jame yra  ką lankyti.

REKOMENDUOJU APLANKYTI:

Levandų ūkį

Šią vasarą labai norėjau keliauti į Prancūzijos Provansą pabraidyti po levandų laukus. Deja, nepavyko. Bet Prancūzija atkeliavo pas mane, nes Lietuvoje pražydo šie nuostabūs augalai! Tik sužinojusi apie levandomis nuklotus laukus, išskubėjau jų ieškoti. Nelauk ir tu!

Levandų ūkyje galima pasivaikščioti, pasišnekučiuoti su šeimininkais ir jaukioje krautuvėlėje įsigyti levandų produkcijos. Aš įsigijau kūno purškiklį, muiliuką ir medaus.

Parduotuvės aplinka tinka organizuoti mergvakarius, vaiko sutikimo šventes ar kitokius mergaitiškus pasisėdėjimus.

Kiek trunka: Levandų ūkyje viską apžiūrėjome savarankiškai per valandą.

Kaina: 1 eur. Jei dalyvausi pažintiniame, edukaciniame, kelių valandų pasakojime, kaina – 2 eur. Jo metu vaikštoma po laukus, susipažįstama su levandų auginimu, geriama arbata, dalyvaujama kvapų terapijoje.

Darbo laikas: II-VII 10:00 -18:00.

Adresas: Mockūnų k., Dvaro g. 10 (151,28 km), 41323 Vabalninko sen., Biržų r.

Telefonas: +370 687 38636.

Senovinės technikos muziejų

Kol aš po levandas braidžiau, Romas nuobodžiavo, todėl kitas lankytinas objektas buvo skirtas jam. Tiesą sakant, ir man ten labai patiko. Muziejuje yra senovinių garo traktorių, spec. paskirties technikos, prieškarinių bei tarybinių transporto priemonių.

Kiek trunka: Savarankiškai viską apžiūrėjome per valandą.

Kaina: 4 eur, vaikams nuo 5 iki 12 m., neįgaliesiems – 2 eur, vaikams iki 5 m. – nemokamai.

Darbo laikas: II-VII 10:00-19:00 (I – nedirba).

Adresas: Lauko g. 2, Sodeliškiai, Biržų r.

Telefonas: +370 614 02160.

Lėlių muziejų

Muziejininkė Sigutė beveik prieš 30 metų nusipirko pirmąją savo kolekcinę lėlę, kiek vėliau – pati pradėjo jas gaminti ir mokyti kitus, o dabar jos kolekcijoje yra daugiau nei tūkstantis eksponatų. Kol plepėjome, kiekvieną žaislą, kiekvieną senovinį daiktą paglostė, papasakojo jo istoriją. Mūsų pažintis buvo labai šilta ir jauki, rekomenduoju ir tau susipažinti su Sigute ir jos lėlėmis.

Kiek trunka: Plepant su muziejininke viską apžiūrėjome ilgiau nei per valandą.

Kaina: Bilieto kainos nėra. Yra dėžutė, kurioje galima palikti tipsų.

Darbo laikas: sutartinis.

Adresas: Pačeriaukštės I kaimas.

Telefonas: +370 651 30728.

Kirkilų kraštovaizdžio draustinį

Biržų regioniniame parke galima pamatyti Kirkilų ežeryną (8 km į šiaurės vakarus nuo Biržų), kurį sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių, užimančių daugiau kaip 4 ha plotą. Pats šiauriausias – Lydžio duobė. Atsivėrė 1915 metais, yra apie 50 m ilgio, o vietomis siekia net 11 m gylį. 

Būtinai užlipk į apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria vaizdas į šiuos ežerėlius, nes privalai pamatyti vienintelį tokį ežeryną visame Pabaltyje.

Aš vaikščiodama po draustinį pasijutau lyg būčiau Kroatijoje – mediniai takeliai, įgriuvę medžiai į vandenį priminė Plitvicos parką. Tik vanduo pas mus kitoks – tos lietuviškos dumblo spalvos 🙂

Adresas: Kirklių k., Biržų r.

Astravą

Į jį įeina Astravo architektūrinis ansamblis (Tiškevičių rūmai), parkas, tiltas-užtvanka, ilgiausias Lietuvoje (525 m) pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą. Dabar tiltas yra remontuojamas, bet mums pavyko prasmukti ir praeiti juo. Šššš… tik niekam to nesakyk!

Biržų miestą

Pasivaikščioti po miestelį verta, nors jis man pasirodė per ramus.

Užsuk į Biržų pilį. Mes, deja, šią vietą jau praskipinome, nes nebeturėjome laiko. Lieka kitam kartui.

Adresas: J. Radvilos g. 3, Biržai.

NAUDINGA INFORMACIJA:

Užsiėmimai. Biržų kraštas garsėja alaus daryklomis, tad bet kurioje jų galima užsakyti alaus degustaciją. Ši pramoga tinka tiek draugų kompanijai, tiek kolegų grupei.

Taip pat galima sudalyvauti edukaciniame užsiėmime kepant duoną senoviškoje duonkepėje.

Nakvynė. Šiltomis vasaros naktimis galima nakvoti palapinėse Biržų kempinge. Ten pat galima išsinuomoti vandens dviračius – 4 eur/1val., irklentes – 5 eur/1 val., dviračius – 2 eur/1 val.

Adresas: Basanavičiaus g. 69 A, Biržai.

Telefonas: +370 674 67882.

Greitai užkąsti. Mes užsukome į piceriją, adresu Rotušės g. 20A, Biržai. Už dvi dideles picas sumokėjome apie 12 eur.

Darbo laikas: I-IV 11:00-22:00, V-VII 11:00-23:00.

Telefonas: +370 450 36001.

Nors valgėme tik šioje picerijoje, tikiu, kad Biržuose yra daug jaukių vietų pasisėdėjimui. Gal turi rekomendacijų? Pasinaudočiau jomis, kai kitą kartą viešėčiau Biržuose. O tas kartas tikrai dar bus 🙂

Pasidalink:

Susiję įrašai

Po Lietuvą: Jurkiškio upelio pažintinis takas ir Dubingių piliavietės takas

Penktadienis. Darbo dienos pabaiga. Išjungiame kompiuterius, užverčiame ekranus ir pradedame savaitgalį. Sėdame į automobilį ir patraukiame Molėtų kryptimi į Jurkiškį.

Po Lietuvą: Lietuviškoji Olandija Burbiškio dvare

Laisvadienį pusryčiams išsikepėme lietinių blynų, kurie jau tampa ramių savaitgalių namuose tradicija. Gurkšnodami kavą, pradėjome diskutuoti, kaip leisime šią lietingą

Po Lietuvą: Dūkštos pažintinis takas – vienas sudėtingesnių takų

Sparčiai žingsniuojame taku palei kalnų upės vagą. Jos srauni srovė peršoka samanotas galvas iš vandens iškišusiems akmenims, kartkartėmis užkliūva už

One Reply to “Po Lietuvą: Biržai”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *