Po Lietuvą: Biržai

Smagu keliauti po Lietuvą arba po kaimynines šalis – kiek naujo-seno galima atrasti, pamatyti, aplankyti! Visais surastais perliukais pasidalinsiu ir su tavimi bloge. 

Šiandien – apie pirmą kartą Biržuose. Į juos važiavau tik dėl levandų ūkio, bet suradau kai ką daugiau nei vien tik levandas. Rekomenduoju paskirti savaitgalį šiam kraštui, nes jame yra  ką lankyti.

REKOMENDUOJU APLANKYTI:

Levandų ūkį

Labai norėjau nukeliauti į Prancūzijos Provansą pabraidyti po levandų laukus. Deja, nepavyko. Bet Prancūzija atkeliavo pas mane, nes Lietuvoje pražydo šie nuostabūs augalai! Tik sužinojusi apie levandomis nuklotus laukus, išskubėjau jų ieškoti. Nelauk ir tu!

Levandų ūkyje galima pasivaikščioti, pasišnekučiuoti su šeimininkais ir jaukioje krautuvėlėje įsigyti levandų produkcijos. Aš įsigijau kūno purškiklį, muiliuką ir medaus.

Parduotuvės aplinka tinka organizuoti mergvakarius, vaiko sutikimo šventes ar kitokius mergaitiškus pasisėdėjimus.

Kiek trunka: Levandų ūkyje viską apžiūrėjome savarankiškai per valandą.

Kaina: Apsilankymas nuo 10:00 iki 18:00 – 2eur, o nuo 18:00 iki 21:00 – 5 eur.

Darbo laikas: II-V 10:00 -18:00. VI-VII 10:00 – 21:00.

Adresas: Mockūnų k., Dvaro g. 10 (151,28 km), 41323 Vabalninko sen., Biržų r.

Telefonas: +370 687 38636.

Senovinės technikos muziejų

Kol aš po levandas braidžiau, Romas nuobodžiavo, todėl kitas lankytinas objektas buvo skirtas jam. Tiesą sakant, ir man ten labai patiko. Muziejuje yra senovinių garo traktorių, spec. paskirties technikos, prieškarinių bei tarybinių transporto priemonių.

Kiek trunka: Savarankiškai viską apžiūrėjome per valandą.

Kaina: 4 eur, vaikams nuo 5 iki 12 m., neįgaliesiems – 2 eur, vaikams iki 5 m. – nemokamai.

Darbo laikas: II-VII 10:00-19:00 (I – nedirba).

Adresas: Lauko g. 2, Sodeliškiai, Biržų r.

Telefonas: +370 614 02160.

Lėlių muziejų

Muziejininkė Sigutė daugiau kaip prieš 25 metus nusipirko pirmąją savo kolekcinę lėlę, kiek vėliau – pati pradėjo jas gaminti ir mokyti kitus, o dabar jos kolekcijoje yra daugiau nei tūkstantis eksponatų. Kol plepėjome, kiekvieną žaislą, kiekvieną senovinį daiktą paglostė, papasakojo jo istoriją. Mūsų pažintis buvo labai šilta ir jauki, rekomenduoju ir tau susipažinti su Sigute ir jos lėlėmis.

Kiek trunka: Plepant su muziejininke viską apžiūrėjome ilgiau nei per valandą.

Kaina: Bilieto kainos nėra. Yra dėžutė, kurioje galima palikti tipsų.

Darbo laikas: sutartinis.

Adresas: Pačeriaukštės I kaimas.

Telefonas: +370 651 30728.

Kirkilų kraštovaizdžio draustinį

Biržų regioniniame parke galima pamatyti Kirkilų ežeryną (8 km į šiaurės vakarus nuo Biržų), kurį sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių, užimančių daugiau kaip 4 ha plotą. Pats šiauriausias – Lydžio duobė. Atsivėrė 1915 metais, yra apie 50 m ilgio, o vietomis siekia net 11 m gylį. 

Būtinai užlipk į apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria vaizdas į šiuos ežerėlius, nes privalai pamatyti vienintelį tokį ežeryną visame Pabaltyje.

Aš vaikščiodama po draustinį pasijutau lyg būčiau Kroatijoje – mediniai takeliai, įgriuvę medžiai į vandenį priminė Plitvicos parką. Tik vanduo pas mus kitoks – tos lietuviškos dumblo spalvos 🙂

Adresas: Kirklių k., Biržų r.

Astravą

Į jį įeina Astravo architektūrinis ansamblis (Tiškevičių rūmai), parkas, tiltas-užtvanka, ilgiausias Lietuvoje (525 m) pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą.

Biržų miestą

Pasivaikščioti po miestelį verta, nors jis man pasirodė per ramus.

Užsuk į Biržų pilį. Mes, deja, šią vietą jau praskipinome, nes nebeturėjome laiko. Lieka kitam kartui.

Adresas: J. Radvilos g. 3, Biržai.

NAUDINGA INFORMACIJA:

Užsiėmimai. Biržų kraštas garsėja alaus daryklomis, tad bet kurioje jų galima užsakyti alaus degustaciją. Ši pramoga tinka tiek draugų kompanijai, tiek kolegų grupei.

Taip pat galima sudalyvauti edukaciniame užsiėmime kepant duoną senoviškoje duonkepėje.

Nakvynė. Šiltomis vasaros naktimis galima nakvoti palapinėse Biržų kempinge. Ten pat galima išsinuomoti vandens dviračius, irklentes, dviračius.

Adresas: Basanavičiaus g. 69 A, Biržai.

Telefonas: +370 674 67882.

Greitai užkąsti. Mes užsukome į piceriją, adresu Rotušės g. 20A, Biržai. Už dvi dideles picas sumokėjome apie 12 eur.

Darbo laikas: VII-IV 11:00-22:00, V-VI 11:00-23:00.

Telefonas: +370 450 36001.

Nors valgėme tik šioje picerijoje, tikiu, kad Biržuose yra daug jaukių vietų pasisėdėjimui. Gal turi rekomendacijų? Pasinaudočiau jomis, kai kitą kartą viešėčiau Biržuose. O tas kartas tikrai dar bus 🙂

Pasidalink:

Susiję įrašai

Po Lietuvą: Rusnės bei Minijos apylinkių panorama nuo Uostadvario švyturio

Po truputį lipu betoniniais laiptais aukštyn. Nors jų nedaug – tik 48 – sukdamiesi spirale jie susuka galvą ir man. Todėl stabteliu pusei minutės

Po Lietuvą: netikėtai miškuose atrasta Nidos sklandymo mokykla

Ankstyvas rytas. Lėtai, koja už kojos vaikštau vingiuotu miško takeliu. Laibos pajūrio pušys stiebiasi į dangų. Ir aš išsitiesiu, galvą

Po Lietuvą: egzotika Šventojoje

Išsiilgę egzotikos, trenkėmės į Kubą, Serbiją, Vietnamą bei kitus tolimus kraštus. Bet, pasirodo, tikroji egzotika buvo daug arčiau, nei manėme.

2 Replies to “Po Lietuvą: Biržai”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *