Portugalija: kelionės programa ir kainos

Dalinuosi kelionės po Portugaliją, įskaitant ir Madeiros salą, programa, surašydama, kokį transportą rinkomės, kiek kainavo nakvynės, kokius įdomiausius objektus aplankyti ir kur skaniai pavalgyti.

Kiek išleidome

Portugalijoje atostogavome dvi savaites balandžio mėnesį – vieną savaitę žemyninėje dalyje ir savaitę Madeiros saloje. Apgyvendinimą rinkomės per www.airbnb.com, nakvynes buvome užsisakę iš anksto. Vidutiniškai per dieną ekskursijom, kurui, maistui ir kitoms bendroms išlaidoms išleisdavome apie 90 eurų. Viso išleidome apie 3000 eurų, įskaitant avialinijų bilietus Varšuva-Porto ir Porto-Funšalis ir atgal dviem žmonėms, kurie kainavo 490 eur.

Maistas

Vidutiniškai pietūs/vakarienė kainuodavo – 8-12 eurų žmogui. Dažniausiai pusryčius darydavomės patys, o pietus ir/arba vakarienes valgydavome kavinukėse.

Žemyninėje dalyje maistu nusivylėme. Nei maisto pateikimas, nei skonis nesužavėjo. Tik Lisabonos turguje Mercado da Ribeira ir Kaskais (Cascais) kurorte esančiame Paladar Da Guia restorane valgėme skaniai. Nors kitur patiekalai nesužavėjo, bet portugališki desertai Pastel De Nata buvo įtraukti į kasdieninį maisto racioną, nes buvo labai skanūs. O kalbant apie gėrimus, be portugališko Porto vyno rekomenduoju išmėginti gėrimą iš romo, sulčių ir medaus – Poncha (ypač populiarus Madeiroje).

Madeiroje maistas buvo puikus. Būtina kuo daugiau valgyti vietinių vaisių (bananaso, marakujos, mango, anojos), kurie yra nuostabaus skonio, mėgautis šviežia vietoje pagauta žuvimi. Esant galimybei vaisius pirk ne Funšalio turguje, o mažuose kaimeliuose, ten jie – daug pigesni.

Transportas

Žemyninėje Portugalijoje iš Porto oro uosto išsinuomojome automobilį ir juo keliavome po šalį. Nuoma kainavo  112 eur 5 dienoms. Nuomojomės iš www.autoeurope.com. Automobilį  užsisakėme iš anksto. Beje, Portugalijoje autostrados yra mokamos, visos kelionės metu už kelius sumokėjome apie 80 eur.

Madeiroje visus objektus pasiekdavome iš anksto užsisakytu, išsinuomotu automobiliu iš Avis bendrovės. Ja likome patenkinti, nors mašiniukas buvo per silpnas važinėti serpantinais. Nuoma Madeiroje kainavo 220 eur 4 dienoms. Taip pat važinėjome 3,5 km iki Funšalio miesto centro autobusais. Iš oro uosto iki gyvenamosios vietos vykome shuttle autobusu.

Mūsų kelionės maršrutas apėmė visą šalį, dėl to programa buvo gan intensyvi, nors ir nelankėme kiekvieno bažnytkaimio.

Programa

1  d. Kelionė iš Lietuvos į Varšuvą, skrydis į Porto

 • Iš Lietuvos pajudame anksti ryte į Varšuvos Modlino oro uostą, iš kurio skrendame į Porto.
 • Pakeliui sustojame papietauti tradicinėje pakelės kavinėje Lenkijoje.
 • Automobiliu važiuojame  6 valandas.
 • Pasiekę oro uostą, mašiną paliekame keletą kilometrų nuo oro uosto esančioje automobilių aikštelėje Lider parking Modlin (jų ten yra daug ir visos panašios, bet rinkis tas, kurios siūlo nuvežimą iki oro uosto). Parkavimą užsisakome internetu iš anksto, o kaina už dviejų savaičių stovėjimą – 14 eurų.
 • Iš automobilių stovėjimo aikštelės mikroautobusiuku (nemokamai) esame nuvežami į patį oro uostą, iš kurio išskrendame į Portugalijos miestą Porto.
 • Porto nusileidžiame apie 23 val. Apsistojame 15 min. kelio pėsčiomis nuo oro uosto. Nakvynės kaina – 28 eurai.

2  d. Kelionė iš Porto į Lisaboną

 • Ryte grįžtame atgal į oro uostą, kuriame 5 dienoms išsinuomojame automobilį.
 • Iš Porto oro uosto su nuomotu automobiliu važiuojame į Lisaboną.
 • Pakeliui aplankome žymiausias Portugalijos vietas.

 Rekomenduoju:

 1. Aplankyti Batalijos (Batalhos arba Santa Maria da Vitoria) vienuolyną. Įėjimas mokamas.
 2. Aplankyti tamplierių ordino miestelį Tomar ir jame esančią pilį, vienuolyną (įėjimas mokamas) bei 17 amžiaus Pegoes akveduką.
 3. Aplankyti Alkobasa miestelį ir jame esantį Alkobasa vienuolyną (Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca). Įėjimas mokamas.
 4. Aplankyti Nazarą (Nazare), kuris yra vadinamas banglentininkų rojumi, nes ten dėl palankių sąlygų susidaro didžiausios bangos.

 • Atvykę į Lisaboną, įsikuriame jaukiame hostelyje, kurį esame užsisakę iš anksto. Kambario kaina  4 naktims – 132 eur.
 • Pavakarieniavę tradicinėje užkandinėje vaikštome po miestą.

3 d. Sintra

 • Iš Lisabonos išvykstame anksti ryte į Sintra. Automobilį pasistatome netoli Kinta da Regaleira rūmų, nuo kurių ir pradedame pažintį su pilimis.
 • Pasivaikščioję po Kinta da Regaleira rūmus, einame iki miestelio centro, iš kur turime vykti į Pena pilį.
 • Į Pena pilį važiuojame su vietinių transportu. Taip pat galima: važiuoti autobusu, jei tilpsi (mes netilpome), eiti pėsčiomis, jei turi daug laiko.
 • Apsilankę Pena pilyje (įėjimas mokamas), toliau einame pėsčiomis iki Maurų pilies.
 • Nuo Maurų pilies atgal iki Kinta da Regaleira rūmų važiuojame tuk-tuku.
 • Sintroje praleidžiame beveik visą dieną, bet po jos dar užsukame į vakariausią Europos tašką – Rokos kyšulį (Cabo da roca).
 • Į Lisaboną grįžtame per Kaskais (Cascais) ir Estorilio (Estoril) kurortus. Sustojome pavakarieniauti Paladar Da Guia restorane. Maistas – labai skanus.

 

Rekomenduoju:

 1. Aplankyti Sintrą ir joje esančias įspūdingiausias pilis: Kinta da Regaleira, Pena ir Maurų. Prie Pena pilies yra didžiausias turistų srautas, gali tekti ilgai laukti eilėje, kol pateksi į pilies vidų.
 2. Aplankyti vakariausią Europos tašką Rokos kyšulį (Cabo da roca). Jame galima praleisti ir gerą pusdienį, jei mėgsti gamtą.
 3. Pavakarieniauti Paladar Da Guia restorane, esančiame Kaskais (Cascais) kurorte.

4 d. Algarvė

 • Iki Algarvės regiono vykstame automobiliu iš Lisabonos. Kelionė trunka apie 3 valandas.
 • Pasistatę mašiną aikštelėje Lagose prie Praia de Dona Ana  paplūdimio, leidžiamės į žygį pėsčiomis uolomis ir paplūdimiais.
 • Vakarop grįžtame į Lisaboną, vakarieniaujame, vaikštome po miestą.

 

Rekomenduoju:

 1. Algarvės regionui skirti daugiau nei vieną dieną, o geriausia – net atskiras atostogas.
 2. Pasivaikščioti uolomis ir taip pamatyti Praia de Dona Ana, Ponta da Piedade ir kitus paplūdimius.
 3. Išsimaudyti Praia do Pinhao ar kitame mažame pliaže.
 4. Pasivaikščioti po Praia de Porto de Mos paplūdimį.
 5. Atostogauti ne highest sezonu, kuomet labai karšta ir daug žmonių, bet poilsiui rinktis vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį.
 6. Teptis kremu nuo saulės.

 

5 d. Lisabona

 • Lisabonai skiriame pilną dieną ir kelis vakarus. Visų lankytinų objektų neapeiname, bet to daryti ir neplanuojame. Šalies kultūra, gyvenimo būdas atsiskleidžia gatvėse, restoranuose/kavinėse, turguose, tad mes mieliau vaikštome ten.
 • Objektus pasiekiame pėsčiomis, tramvajumi, metro.

Rekomenduoju:

 1. Pasivažinėti tramvajaus maršrutu Nr. 28.
 2. Išmėginti Gloria funikulierių (Ascensor da Gloria). Funkulierius sujungia Baixa rajoną su centriniu Bairro Alto rajonu, po kurį taip pat verta paklaidžioti. 
 3. Pereiti Rossio centrinę aikštę.
 4. Atsigerti kavos ar apsipirkti Rua Augusta gatvėje.
 5. Pasikelti Santa Justa liftu, kuomet nuo apžvalgos aikštelės matosi visas miestas.
 6. Aplankyti bent vieną istorinę vietą, kaip pavyzdžiui, Jeronimo vienuolyną, esantį Belemo rajone.
 7. Pasivaikščioti Težo upės pakrante. Šalia Težo upės žiočių stūkso Belemo bokštas, o kiek toliau jo – monumentas, skirtas pagerbti atradėjus.
 8. Pravažiuoti Balandžio 25-osios tiltu.
 9. Papietauti maisto turguje Mercado da Ribeira, ten valgių pasirinkimas labai didelis. Ką mes ragavome, viskas buvo skanu.
 10. Jei mėgsti eiti į ekskursijas su gidu, pasinaudok proga didžiuosiuose miestuose žymias vietas aplankyti nemokamai. Tik reikia internetu užsiregistruoti iš anksto ir nurodytu laiku sudalyvauti.

6 d. kelionė Lisabona-Porto ir skrydis į Madeirą

 • Iš Lisabonos grįžtame į Porto. Oro uoste grąžiname nuomotą mašiną ir skrendame į Madeirą.
 • Skrydis trunka keletą valandų.
 • Iš oro uosto iki savo gyvenamos vietos važiuojame shuttle autobusu (apie 5 eur į dvi puses).
 • Gyvename bute 3,5 km nuo Funšalio centro. Turime balkoną su vaizdu į vandenyną. 8 nakvynių buto kaina – 533 eur.

Rekomenduoju:

 1. Apsistoti apartamentuose su vaizdu į Atlantą, dar geriau – su balkonu. Nebūtina rinktis viešbučių, tikrai galima rasti tvarkingus apartamentus už mažesnę kainą, bet su tokiu pat nuostabiu vaizdu.

 

7 d.  Žygis levadomis: 25 fontanų maršrutas (25 fontes)

 • Žygį pradedame anksti ryte.
 • Levados pradžia – Paul da Seros plynaukštė, esanti 1050 m aukštyje, į kurią užvažiuojame savo nuomotu automobiliu. Pabaiga – Risko krioklys. Vėliau reikia grįžti tuo pačiu maršrutu atgal.
 • Viso 25 fontes levadą nueiname 12,5 km, užtrunkame apie 5 valandas. 
 • Grįžę, vakarieniaujame Funšalyje.

Rekomenduoju:

 1. Avėti patogią avalynę ir vilkėti striukę nuo vėjo bei lietaus, kadangi saloje labai permainingi orai.
 2. Turėti su savimi vandens ir užkandžių, nes vietoje nusipirkti nebus galimybės.
 3. Į žygį vykti ryte, nes po pietų yra didesnė tikimybė, kad gali atslinkti debesys ir nieko nebesimatys.

8 d. kopimas į Pico Ruivo

 • Anksti ryte važiuojame iki Pico do Arieiro – daugiau nei 1800 m siekiančią, trečią pagal aukštį salos viršukalnę. Nuo jos pėsčiomis leidžiamės žemyn, po to lipame iki kitos viršukalnės – Pico Ruivo, kurios aukštis 1861 m. Viršūnę pasiekėme per 3 valandas.
 • Pico Ruivo galima pasiekti dvejais keliais: lengvesnis – automobiliu atvykti į Vereda do Pico Ruivo automobilių stovėjimo aikštelę ir iš ten porą kilometrų pasivaikštant pasiekti viršūnę; sudėtingesnis – automobiliu važiuoti iki Pico do Arieiro ir žygiuoti iki Pico Ruivo ir atgal.
 • Bėgdamas atgal iki Pico do Arieiro,  Romas pasiekia mašiną per 1,5 val. Aš jo laukiu Vereda do Pico Ruivo automobilių stovėjimo aikštelėje. Tad galimas ir trečias variantas: pradėti žygį Pico do Arieiro, o baigti – Vereda do Pico Ruivo.

Rekomenduoju:

 1. Turėti prožektorių ar telefoną su juo, nes reikės eiti per nepašviestus tunelius.
 2. Avėti patogią avalynę, geriausia – skirtą kalnams, kad į uolas nenusidaužytum pirštų.
 3. Vilkėti striukę, nes ryte būna šalta. Aš būčiau apsidžiaugusi ir pirštinėmis, kurių, deja, neturėjau.
 4. Pasiimti vandens ir užkandžių. Įlipus į viršūnę tikrai norėsi pasistiprinti.
 5. Nusiteikti rimtam žygiui po kalnus.

 9 d. Šv. Lorenzo ragas

 • Mes vykstame automobiliu iki šv. Lorenzo rago (Ponta de Sao Lourenco) stovėjimo aikštelės, o nuo ten pradedame žygį pėsčiomis.
 • Šv. Lorenzo ragą galima pasiekti: automobiliu, vietiniais autobusais, užsisakant ekskursijas viešbučiuose.
 • Praleidžiame 4,5 val., viso nužygiuojame beveik 10 km.

Rekomenduoju:

 1. Turėti vandens ir užkandžių.
 2. Avėti patogius batus.
 3. Turėti striukę ar šiltesnį megztuką, jei žygį pradėsi anksti ryte.

10 d. Automobiliu po salą

 • Skiriame dieną salos tyrinėjimui automobiliu.
 • Porto do Cruz stabtelėjame papietauti. Išsirenkame kavinukę ant vandenyno kranto, užsisakome ką tik pagautos žuvies. Labai skanu.

 

Rekomenduoju:

 1. Eira do Serado
 2. Kabo Žirau (Cabo Girao)
 3. Ponta do Sol 
 4. Porto Moniz
 5. Šiaurinę pakrantę 
 6. Cabo Aereo Cafe (Sao Jorge vietovę) – kavinukė šiaurėje, iki kurios užkilus galima pasigėrėti kalnais.
 7. Santana – maža gyvenvietė, garsėjanti Madeiros simboliu – trikampio formos, ryškiais, šiaudinių stogų nameliais.
 8. Pico do Facho apžvalgos aikštelę į Machico.
 9. Santa Cruz miestelį, lankomiausias objektas – 1533 m. pastatyta bažnyčia.

11 d. Funšalis ir salos šiaurė

 • Ryte apsilankome Funšalio turguje  Mercado dos Lavradores.
 • Pereiname Rua Santa Maria gatvelę, kurioje namų durys išpuoštas gražiausiais piešiniais.
 • Pietūs. Valgome restorane, esančiame prie durų, išpuoštų undinėlės paveikslu.
 • Netoli Montės Dievo motinos bažnytėlės (The Church of our Lady of Monte) sėdame į pintas rogutes, kurias stumia madeiriečiai.
 • Aplankome botanikos sodą Madeira Botanical Garden.
 • Vykstame automobiliu į salos šiaurę, kuri mus sužavėjo prieš tai dieną.

Rekomenduoju:

 1. Paragauti Madeiroje populiarių vaisių, kaip antai, bananasų, anojos, mangų, marakujų.
 2. Valgyti žuvies patiekalus, desertui rinktis portugališko skanėstą Pastel De Nata, o troškulį numalšinti tradiciniu Madeiros gėrimu Poncha.
 3. Aplankyti kurį nors botanikos sodą, kaip pavyzdžiui, Madeira Botanical Garden.

 

12 d. maudynės Atlante ir poilsis

 • Pusdienį praleidžiame Funšalio bendrame pliaže Lido Bathing Complex, kuriame įrengtas jūros vandens baseinas ir yra patogus nusileidimas laiptukais į vandenyną. Gultai jame – pakankamai pigūs (apie 5,00 EUR dienai už vienetą) lyginant su viešbučių siūlomais gultais prie jų baseinų. 
 • Pietaujame Leeno‘s bar & Restrourant restorane.
 • Pėsčiomis einame iki Funšalio centro, jame praleidžiame vakarą ir grįžtame į namus. Vakarienė balkone.

Rekomenduoju:

 1. Išsimaudyti vandenyne.
 2. Valgyti Leeno‘s bar & Restrourant restorane ir jame užsisakyti tuno arba jautienos kepsnį, kuris pateikiamas žalias su įkaitinto akmens plokšte, ant kurios mėsą reikia išsikepti pačiam. Smagi pramoga ir kartu – skanus maistas. Aptarnavimas ir aplinka – super.

 

13 d. Skrydis į Porto ir laikas jame

 • Į oro uostą važiuojame shutle autobusu (bilietas galioja į abi puses, todėl mokėti nereikia).
 • Nusileidę Porto, pasidedame daiktus apartamentuose. Nakties kaina 18 eur.
 • Pusdienis Porte.

Rekomenduoju:

 1. Paplaukioti Douro upe.
 2. Užlipti ant Dom Luis I tilto.
 3. Pasivažinėti tramvajumi.
 4. Užsukti į Estacao Sao Bento traukinių stotį.
 5. Apžiūrėti Igreja do Carmo  ir Ildefonso bažnyčias.
 6. Apsilankyti Ribeira rajone.
 7. Išgerti vyno ir pasilinksmink su vietiniais.

14 d. Skrydis į Varšuvą

 • Ryte atsikėlę ir papusryčiavę, pasivaikštome Porto Douro upės krantine ir jaukiomis, siauromis senamiesčio gatvelėmis.
 • Po pietų – skrydis į Varšuvą.
 • Nusileidus į oro uostą ir grįžus iki mašinos, pajudame link Lietuvos.
 • Važiuojame naktį, todėl kelionė nėra pati lengviausia. Paryčiais pasiekiame namus.

Rekomenduoju:

 1. Parskridus į Varšuvą vėlai vakare arba naktį geriau likti nakvoti ir į Lietuvą grįžti kitą dieną pailsėjus.
Pasidalink:

Susiję įrašai

Škotijos kelionės programa ir kainos

Prieš  supažindindama tave su Škotijos programa ir kainomis, išsiaiškinkim, ar tau patiktų kelionė į ūkanotą, lietingą, bet sodrių gamtos spalvų

Portugalijos žemėlapis

Dalinuosi žemėlapiu, kurį sudarėme keliaudami po žemyninę Portugaliją. Jame violetine spalva pažymėjome lankytinus objektus, rausvai – vietas, kur skaniai pavalgėme, o

Madeiros žemėlapis

Dalinuosi žemėlapiu, kurį sudarėme keliaudami po Madeirą. Jame violetine spalva pažymėjome lankytinus objektus, žaliai – įspūdingiausias žygių vietoves, o geltonai –

2 Replies to “Portugalija: kelionės programa ir kainos”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *