Vaikystę primenanti pramoga

Vaikystėje nebuvo nemėgstamo metų laiko. Visi kažkuo patikdavo: pavasaris – nes pindavau gėlių vainikus, vasara – nes lakstydavau po pievą basomis kojomis, ruduo – nes geriausias žaidimas buvo šokinėjimas per balas, žiema – nes, vaikščiodama po pusnis, susmigdavau iki pažastų. Pastarasis metų laikas atnešdavo tiek daug pramogų, kad kartais galvoju, jog žiema savo užsiėmimais tikrai galėjo prilygti vasarai. O pati mėgstamiausia veikla šaltojo sezono metu buvo čiuožinėjimas pačiūžomis ant ledo.

Nuosava ledo arena

Gyvenau nedideliame miestelyje ir kieme turėjau nuosavą čiuožimo areną. Tad savaitgaliais čiupdavau pačiūžas ir pirmyn sukti ratus ant užšalusio tvenkinio. Lenktynės, kas greičiau pasieks kitą kranto pusę ar kas daugiau ratų apčiuoš, – įprasta mums, vaikams. Taip ir bėgo dienos ant ledo, kol užaugau ir išvykau į sostinę.

Čiuožinėjimas, kaip ir kiti vaikystės užiėmimai, buvo pamiršti. Studentavimo laikais dar kelis kartus pasimatavau pačiūžas ant prekybos centro ledo. Bet… tai ne tas pats, kaip kaime ant tvenkinio… Ši pramoga būtų taip ir likusi užmiršta, jei ne rudens kelionė į Londoną, kur miesto centre pamačiau įrengtą čiuožyklą. Londonas jau buvo pasiruošęs Kalėdoms: skambėjo muzika, žibėjo eglutė ir visur aidėjo juokas. Tuomet mane labai sužavėjo miesto centre įrengta čiuožykla. O kad Vilniuje būtų taip…

Vilniaus čiuožykla

Vilnius nenusileidžia Londonui. Šiemet ledo čiuožykla yra įrengta centre, Lukiškių aikštėje. Nepraėjau pro šalį ir susigundžiau  prisiminti vaikystės čiuožinėjimą: iš pradžių jaučiausi kaip karvė ant ledo, bet seansui įpusėjus įgūdžiai grįžo.

čiuožinėjau savaitgalį, todėl neišvengiau daug žmonių ant ledo. Jei nori daugiau laisvos erdvės, tuomet siūlau atvykti anksti ryte arba darbo dienomis, kuomet čiuožėjų yra mažiau. Jei mėgsti daug šviesų ir garso (ne, kalbu ne apie Sel koncertą), tuomet tau patiks vakariniai seansai, kuomet įjungiamos prožektorių šviesos, o skambanti muzika, sukuria tikrai gerą vaibą. O man visgi smagiau čiuožinėti dieną, nes šviesų mirgėjimas mane labai blaško.

Dienomis čiuožyklą yra pamėgusios ir šeimos su vaikais.  Nors sakoma, kad šiuolaikiniai vaikai neatsitraukia nuo kompiuterių ir telefonų, džiugu, kad daug jų mėgsta lauko pramogas. O čiuožinėjimas ant ledo – viena geresnių veiklų vaikams.

Darbo laikas, kainos

Čiuožykla veiks iki kovo 3 d. Čiuožimo sesijos trukmė – 45 min. Pertrauka ledo paruošimui – 30 min. Čiuožimo sesijos kaina su pačiūžų nuoma – 3 eur. Čiuožimo sesijos kaina su savomis pačiūžomis – 2 eur.

Darbo laikas: I – V 12:00 – 22:00, VI-VII 10:00 – 22:00. Seansų laikas – nuotraukoje.

Ledo čiuožyklos seniau

Nors įvairios čiuožyklos veikė anksčiau kitose miesto vietose, bet tik šiemet pajutau nostalgiją vaikystei ir nusprendžiau atgaivinti šią žiemos pramogą. Pasidomėjus, sužinojau, kad seniauVilniuje čiuožyklos buvo įrengtos dabartinio Seimo vietoje,  Rotušės aikštėje, Vingio ir Bernardinų parkuose. Pastarajame XX amžiaus pradžioje žiemos švenčių metu grodavo karinis orkestras, veikė bufetas, būdavo rengiami šokiai ant ledo ir labdaros renginiai. Juk šokius ant ledo galime surengti ir mes dabar 😉

Pasidalink:

Susiję įrašai

Laiko varguoliai nesiilsi Vingio parke

Jau kuris laikas pastebiu, kaip keičiasi lietuvių keliavimo po šalį įpročiai. Žmonėms nebeužtenka tik pasivaikščioti po muziejų, jie nori patys

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *